Tepelná čerpadla  Daikin vzduch-voda v Plzni

Nemontujeme nic, čemu sami nevěříme.

Daikin se mnoho let věnuje vývoji chladících zařízení a tepelných čerpadel. Proto věříme v kvalitu všech použitých technologií a komponent, díky kterým je zaručena efektivita provozu, úspora energie a perfektní fungování.

U nás v dobrých rukou

poradime

Poradíme zdarma

Zvolíme vhodný typ tepelného čerpadla z funkčního i ekonomického hlediska.

cooler

Namontujeme na klíč

Dopředu si připravíme základ na jednotku i instalační materiál. Montáž provedeme od A do Z včetně ukázky ovládání.

servis

Postaráme se o servis

Pravidelné kontroly nebo servis můžete nechat na nás!

papirovani

Zařídíme veškeré papírování

Zařízení papírování, třeba u dodavatele elektřiny, nemusíte řešit vy. Je to naše práce.

Zeptejte se na cokoli. Stačí zavolat.

S čím vám pomůžeme?

V Plzni a okolí montujeme komfort. Do vašeho domova přinášíme v létě chlad, v zimě teplo a po celý rok čistý vzduch.

Poradíme s výběrem

Zdarma vám pomůžeme s výběrem ideálního typu i potřebného výkonu tepelného čerpadla. Promyslíme instalaci a také možná připojení na ohřev TUV či k fotovoltaické elektrárně.

Namontujeme tepelné čerpadlo

Po rozhodnutí všech potřebných náležitostí přijedeme s připraveným instalačním materiálem i soustavou tepelného čerpadla a provedeme instalaci. Vždy se snažíme o co nejekonomičtější realizaci i s ohledem na budoucí provoz.

Vše po sobě do detailu uklidíme nebo úklid zařídíme u našich partnerů.

Připojíme i pro ohřev TUV

Tepelné čerpadlo lze využít nejen pro ohřev vody v radiátorech, ale také pro ohřev užitkové vody. I v relativně nízkých teplotách se vám tak vyplatí ohřev vody pro sprchování nebo vaření.

Systém umíme propojit i s fotovoltaickou elektrárnou nebo instalujeme bojler vestavěný do vnitřní jednotky.

Zajistíme pravidelnou údržbu

O tepelné čerpadlo se nemusíte moc starat. Občas je dobré vyčistit vnější jednotku, zkontrolovat tlak kapaliny ve vedení a změřit spotřebu. O to se postaráme za vás.

Zařídíme papírování

Vyřídit změnu tarifu u dodavatele elektřiny nemusíte řešit vy, nechte to na nás. V některých případech to zvládneme úplně sami, někdy pak společně vše vyplníme a vy žádost jen podáte na pobočce.

Nízkoteplotní tepelná čerpadla Daikin

Tepelné čerpadlo Altherma Daikin Plzeň

Výhody nízkoteplotních čerpadel

Nízkoteplotní čerpadla jsou velmi úsporným řešením pro vytápění, ale i chlazení nebo ohřev teplé užitkové vody.

Jednotky vzduch-voda jsou skvělou volbou pro nové budovy, ale i při rekonstrukcích v mladších objektech (cca 20 let stáří). U starších objektů je potřeba počítat s úpravou stávajících rozvodů vody (jiné dimenzování radiátorů, přívod elektřiny apod.).

Daikin Altherma tepelné čerpadlo Klimawest Plzeň

Princip tepelného čerpadla

Tepelná čerpadla vzduch-voda pracují na poměrně jednoduchém principu. Jde vlastně o systém klimatizace, jen je obrácený.

Při vytápění se z topného média v kapalné formě ve venkovní jednotce stane při stlačení plyn, který putuje dovnitř. Tam předá médium tepelnou energii do topné či užitkové vody. Celý proces se takto opakuje stále dokola.

K tepelnému čerpadlu čistý vzduch.

Nejčastější dotazy

Mnoho funkcí, ale i možností připojení, vytváří u tepelných čerpadel spoustu otázek.

O tepelných čerpadlech víme vše, co potřebujeme ke kvalitně odvedené práci. Přečtěte si nejčastější otázky a odpovědi nebo se nás zeptejte mailem či po telefonu.

Výběr tepelného čerpadla
Nejpoužívanějším typem principu tepelného čerpadla vůbec je systém vzduch – voda. Jeho časté použití závisí především na snadnější instalaci, dostupné cenové politice a vysokém poměru ceny a efektivity.

Snadnější montáž neznačí, že si je člověk schopen čerpadlo nainstalovat sám. Jeho montáž je ale pro odborníky poměrně rychlá a provoz domu nebo výrobní haly není omezen na tak dlouho.

Dimenzování - výkon jednotek
Tepelná čerpadla se vyrábějí v širokém rozsahu výkonového spektra.

Optimální výkon čerpadla je nutné propočítat s ohledem na tepelné ztráty objektu. Ty lze určit z projektové dokumentace nebo změřením místností za pomoci speciálního software.

Hlučnost tepelného čerpadla
Hlučnost tepelného čerpadla je uvedena ve specifikaci každého modelu. Akustická hladina zvuku je ovšem velmi nízká. Proto se nemusíte obávat, že by vás čerpadlo budilo nebo jste obtěžovali sousedovic psa.

Stejně jako venkovní jednotka, ani ta vnitřní není slyšet. Jediné, co vydává zvuk, je v tomto případě oběhové čerpadlo.

Co je to topný faktor?
Topný faktor (COP) u tepelného čerpadla vypovídá o jeho účinnosti. Je to poměr mezi vyrobeným teplem a spotřebovanou elektrickou energií.

COP se pohybuje v rozmezí 2-5. Mění se dle podmínek, při kterých tepelné čerpadlo pracuje. Vliv má tedy především venkovní teplota a teplota, na kterou ohříváte otopnou vodu.

Př.: tepelné čerpadlo, které má výkon 12 kW a na svůj provoz spotřebuje 3 kW. Topný faktor zjistíme z prostého výpočtu: 12/3 = 4.

Teplo v radiátorech i ve sprše
Teplo z tepelného čerpadla můžete využívat nejen pro topení, ale také pro ohřev teplé užitkové vody.

Daikin má v portfoliu svých výrobků zařazena tepelná čerpadla, kde je nádrž na TUV přímo součástí tepelného čerpadla. Je také možné využít nepřímo-ohřívaný zásobník. Ten se prodává zvlášť a vše je pochopitelně z nerezu.

Montáž a umístění čerpadla
Tepelné čerpadlo se skládá z venkovní a vnitřní jednotky, propojenými mezi sebou měděnými trubkami s chladivem. Umístění jednotek je velmi různorodé a stanovíme jej po dohodě s vámi přímo na místě.
Údržba a servis čerpadla
Daikin poskytuje na tepelná čerpadla záruku 7 let. Podmínkou je však pravidelná roční prohlídka na základě servisní smlouvy.

Jednou ročně vás náš technik navštíví, zkontroluje potřebné, aby tato podmínka byla splněna. Takže – údržbu a servis nechte zcela na nás.

Cena a rychlost dodání TČ
Cena tepelného čerpadla není zanedbatelná, avšak je srovnatelná s jinými otopnými systémy.

Pokud si tepelné čerpadlo objednáte v pondělí, v úterý vám ho pravděpodobně nepřijedeme namontovat. Teoreticky to možné je, ale musíme nejdříve vyjednat připojení čerpadla s distributorem elektrické energie a připravit technické podmínky pro montáž.

To vše pro to, abyste mohli ihned po zprovoznění využívat sazbu elektrické energie určenou pro tepelné čerpadlo. Ta je pochopitelně nižší, než standardní sazba.

Nízkoteplotní čerpadlo Daikin od Klimawest
Snadné nastavení tepelného čerpadla Altherma
Tepelná čerpadla Daikin - ohřev TUV
Tepelná čerpadla Daikin - pohodlí pro váš domov